نوآوری

لبه پیشرو یا لبه خونریزی

خطرات ناشی از وسواس بیش از حد نسبت به نوآوری

در محیط تجاری پرشتاب امروزی، نوآوری فقط یک کلمه دهان پر کن نیست، بلکه یک ضرورت است. هر شرکت، صرف نظر از اندازه یا صنعت خود، برای حفظ حیات و باقی ماندن در رقابت نیاز به نوآوری دارد. با این حال، پیگیری روند بزرگ بعدی با خطرات خاص خود همراه است. در حالی که نوآوری می تواند باعث رشد و گشایش بازارهای جدید شود، تأکید بیش از حد بر آن می تواند منجر به عواقب زیانباری برای عملیات اصلی کسب و کار شما شود.

به عنوان یک یادآوری :

اولین برهم زننده بازار بودن بسیار پرخطر و پرهزینه است.

ثابت شده است که بهترین زمان برای پیاده سازی فناوری انقلابی، بلافاصله پس از آن است که اولین پیشگامان با هزینه های زیاد و صرف منابع کلان (یا به اصطلاح، با ریختن خون های بسیار!) راه را باز کرده و به دیگران اجازه دهند در لبه برتری قرار گیرند.

به طور خلاصه، یک خط ظریف بین لبه پیشرو و لبه خونریزی وجود دارد. خطر بزرگ در تمرکز بیش از حد بر احتمالات آینده به جای تمرکز بر واقعیات فعلی، نهفته است.

در اینجا برخی از خطرات کلیدی مرتبط با قرار گرفتن در لبه خونریزی آورده شده است:

فشار مالی

ریختن پول بیش از حد برای پروژه های نوآورانه که هنوز قابل دوام نیستند، می تواند منابع مالی مورد نیاز برای عملیات روزانه را کاهش دهد. اگر سرمایه گذاری های نوآورانه نتوانند بازده مورد انتظار را ارائه دهند، این کار می تواند منجربه مشکلاتی در جریان نقدی، افزایش بدهی یا حتی ورشکستگی شود.

حواس پرتی عملیاتی

تمرکز بیش از حد بر نوآوری می تواند توجه را از فعالیت های اصلی کسب و کار منحرف کند. عملکردهای اساسی مانند خدمات مشتری، فروش و مدیریت زنجیره تامین ممکن است آسیب ببینند و منجر به کاهش عملکرد و در نتیجه کاهش رضایت مشتری شوند.

انرژی و روحیه

پیگیری نوآوری می تواند روحیه کارکنان و مدیرانی را که در پروژه های نوآوری شرکت ندارند، ضعیف کند و منجربه فرسودگی شغلی و ایجاد احساس بیهودگی در آنان شود.

ناهماهنگی بازار

نوآوری به خاطر نوآوری می تواند منجر به محصولات یا خدماتی شود که با نیازهای بازار همخوانی ندارند. اگر نوآوری خیلی جلوتر از زمان خود باشد، ممکن است مشتریان برای آن آماده نباشند، که منجربه پذیرش ضعیف و هدر رفتن منابع می شود.

پس اطمینان حاصل کنید که روی لبه پیشرو قرار دارید نه روی لبه خونریزی

Views: 14

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *