مدیریت_مالی

اگر آماده نیستید،بانک نروید

این سوال در گذشته بارها مطرح شده است. چرا نمی توانم پولی را که برای کسب و کارم نیاز دارم به دست بیاورم؟

هنگامی که با کسب و کارهای کوچک درباره تامین مالی صحبت می شود، اغلب متوجه می شویم که مشخص نیست کسب و کار برای چه چیزی به بودجه نیاز دارد؟!، بهترین نوع بودجه برای کسب و کار آنها چیست؟! و با کدام سرمایه گذاران صحبت کرده اند؟!

تامین مالی یک حوزه بسیار پیچیده است، اما با دانستن این قوانین می توانید شرایط را برای جمع آوری سرمایه آسان تر کنید.

برخی قوانین اساسی که باید بدانید

شما باید با توجه به مرحله ای که در آن قرار دارید، نوع مناسبی از بودجه برای کسب و کار خود را دریافت کنید. برای چه چیزی به پول نیاز دارید؟ شاید برای پرداخت صورت‌حساب‌ها و سرپا نگه‌داشتن کسب‌وکار پول می خواهید،پس این با نیاز به پول برای بردن کسب‌وکارتان به مرحله بعدی فرق می‌کند. شما باید سرمایه پذیر باشید و بتوانید شخصی را که آماده تامین مالی هست را متقاعد کنید.

توافق برای سرمایه گذاری در کسب و کار شما فقط مربوط به شما نمی شود، بلکه به شخصی که پول مورد نیاز شما را تامین می کند نیز مربوط است. اگر پول آنها به جای درستی نرود،پاسخ آنها منفی خواهد بود. زیرا آنها می خواهند دقیقا بدانند که این پول برای چه چیزی استفاده می شود، چقدر ریسک می کنند، بازده سرمایه گذاری آنها چقدر خواهد بود، یا چه میزان از ریسک وجود دارد که باعث خواهد شد آن پول را از دست بدهند. آنها می خواهند بدانند که تجارت شما در آینده چقدر قابل دوام است.

برخی از وام دهندگان و سرمایه گذاران تمایل بیشتری نسبت به دیگران برای پذیرش سطوح بالاتری از ریسک دارند. برخی نسبت به دیگران مشتاق تر به وام دادن یا سرمایه گذاری در انواع خاصی از کسب و کارها هستند. شما باید تمام برنامه ریزی ها را از قبل انجام دهید. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک از بانک های خود برای تامین مالی، وام درخواست می کنند و هنگامی که پاسخ منفی دریافت می کنند به سراغ دیگر منابع نمی روند.

در این مرحله است که شما به جای درخواست از بانک، به کمک دیگری نیاز دارید:

قبل از هر چیز باید این سوال را بپرسید: آیا من در مرحله ای از تجارت خود هستم که واقعاً به پول نیاز دارم؟ اغلب شرکت‌ها با کمک یک مشاور کسب‌وکار متوجه می‌شوند که هنوز در مرحله تامین مالی قرار نگرفته‌اند یا اینکه اصلا این “پول” نیست که به آن نیاز دارند، بلکه آنها نیازمند اطلاعات و پشتیبانی درست هستند. حتی ممکن است شما با ایجاد سیستم‌های مدیریت نقدینگی بهتر برای اطمینان از اینکه صورت‌حساب‌ها به موقع پرداخت شوند، قراردادها شرایط پرداخت بهتری پیدا کنند و پول بدهی سریع‌تر به حساب بانکی شما برسد، بتوانید بدون بودجه اضافی به اهداف فعلی خود برسید.

راهنمایی یا مشاوره تخصصی ممکن است بهترین گام بعدی باشد. به این ترتیب شما در کل فرآیند آماده شدن برای تامین بودجه، پشتیبانی خواهید شد و کمک دریافت خواهید کرد. شما می توانید تمام بلوک های لازم را در جای خود قرار داده و یک طرح تجاری عالی بنویسید. می‌توانید مطمئن شوید که برای همه سؤال‌هایی که از شما پرسیده می‌شود آماده هستید و پاسخ‌های مناسب را در آستین خود دارید. بدین گونه شما همه اطلاعاتی که یک وام دهنده بخواهد ببیند، در اختیار خواهید داشت.

برای آماده کردن بودجه، کارهای زیادی وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که از هر 10 کسب‌وکار کوچک، 8 کسب‌وکار کوچک ترجیح می‌دهند به آرامی رشد کنند و خودشان سرمایه‌گذاری کنند به جای این که بخواهند برای رشد سریع تر وام بگیرند. با این وجود، شاید با دریافت اطلاعات مناسب و بلوک‌های سازنده، کل فرآیند دریافت بودجه مناسب در زمان مناسب برای مرحله مناسب کسب‌وکار شما، چندان هم دشوار نباشد و به شما این امکان را بدهد تا سریعتر رشد کنید، نوآوری کنید، شغل ایجاد کنید و یک کسب و کار موفق، انعطاف پذیر و پایدار بسازید.

پس ابتدا با مشاور یا حسابدار کسب و کار خود شروع کنید به جای اینکه بدون هیچ اطلاعات و داده هایی که لازم دارید، به بانک رفته و با پاسخ منفی ناامید نشوید. شما ممکن است در حال حاضر تمام اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشید، فقط باید مطمئن شوید که آنها را به درستی آماده و تنظیم کرده باشید.

Views: 16

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *