مدیریت

بهینه سازی تصمیمات تجاری: قدرت استراتژی متمرکز

با افزایش عدم اطمینان در فناوری، اشتغال، زنجیره تامین و سیاست، تصمیم گیری به طور فزاینده ای چالش برانگیز شده است. کلید پیمایش این پیچیدگی ها در اجتناب از بار شناختی نهفته است – مانعی که ناشی از اطلاعات زیاد است که مانع تصمیم گیری واضح می شود.

M.O.S.T.E : چارچوبی برای استراتژی کسب و کار موثر

ماهیت صحبت بر حداکثر کردن زمان و توجه از طریق چارچوب M.O.S.T.E متمرکز است که مخفف عبارت طرز فکر (Mindset)،هدف (Objective)،استراتژی (Strategy)،تاکتیک (Tactics) و اجرا (Execution) است:

طرز فکر

ذهنیت برنده بسیار مهم است. این فراتر از داشتن یک طرز فکر رشد است. این در مورد حفظ چشم اندازی است که فراتر از لحظه فعلی است. چنین طرز فکری شما را برای مقابله با چالش های کنونی با توجه به موفقیت های آینده مجهز می کند.

هدف

قدرت یک هدف را نمی توان اغراق آمیز دانست. مطالعات نشان می دهد که داشتن بیش از یک هدف اولیه می تواند ظرفیت فکری شما را تا 38٪ کاهش دهد. در تجارت، این هدف باید بر افزایش ارزش دارایی شما متمرکز باشد. این فوکوس منحصر به فرد شفافیت را تضمین می کند و بهره وری را افزایش می دهد.

استراتژی

استراتژی شما باید منحصر به فرد و متمرکز بر تبدیل کسب و کار شما به یک دارایی ارزشمند باشد. یک استراتژی موفق شامل سه ویژگی اصلی است:

درآمدزایی: اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما به طور مداوم درآمد ایجاد می کند.

بهبود ارزش سرمایه: به طور مستمر روی افزایش ارزش کسب و کار خود کار کنید.

تجارت پذیری: کسب و کار خود را به عنوان دارایی ای که می تواند مستقل از مشارکت مستقیم شما فروخته یا معامله شود، توسعه دهید.

تاکتیک

توسعه تاکتیک های موثر قدم بعدی است. در اینجا پنج تاکتیک ضروری را آوریده ایم:

موقعیت یابی: با تمرکز بر اینکه به چه کسی خدمت می کنید و چگونه به طور منحصر به فرد به آنها خدمت ارائه خواهید کرد، از رقبا متمایز شوید.

سیستم تحویل: سیستم هایی را توسعه دهید که آموزش پذیر و تربیت پذیر باشند و به تیم شما اجازه دهد تا عملیات را به طور کارآمد مدیریت کند.

تیم هدفمند: تیمی را جمع آوری کنید که قادر به اجرای این سیستم ها باشد و به شما اجازه دهد روی رشد تمرکز کنید.

رشد: رشد مداوم حیاتی است. اعضای تیم، مشتریان مناسب را جذب می کند و اشتیاق تامین کنندگان را حفظ می کنند.

ارزش: همیشه بر تبدیل کسب و کار خود به دارایی تمرکز کنید و مطمئن شوید که این کار فقط یک شغل پیچیده نیست، بلکه یک شرکت سودآور است.

اجرا

اینجاست که تمام تلاش‌های بزرگ به زندگی ادامه می دهند ویا می‌میرند. اغلب اوقات ما خودمان را در کار عملیاتی روزانه، هفتگی و ماهانه مورد نیاز برای حفظ کسب و کارمان می یابیم. اتخاذ رویکردی برای رساندن شما از موتورخانه به روی عرشه کشتی خودتان، شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که می‌توانید عملیات را رهبری کنید.

با رعایت این اصول، می‌توانید فرآیندهای تصمیم‌گیری را ساده‌سازی کنید، کارایی کسب‌وکار را افزایش دهید و در نهایت یک شرکت قوی‌تر و ارزشمند بسازید.

روی آنچه می‌توانید کنترل کنید و بسازید تمرکز کنید.

Views: 8

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *