بازاریابی

نویز سفید! در کمپین بازاریابی،این معیارها اهمیت ندارند

معیارهای بازاریابی که واقعا مهم هستند (و آنهایی که اهمیت ندارند)خواه سئو، پولی یا رسانه های اجتماعی باشد، از هر کانالی که استراتژی شما استفاده می کند، هدف نهایی بازاریابی، کسب درآمد برای کسب و کار شما است.

با معیارهای بسیار زیادی که در دسترس شماست، دانستن اینکه کدام شاخص‌های مفید موفقیت کمپین هستند و کدامیک به سادگی به نویز سفید اضافه می‌کنند، می‌تواند چالش برانگیز باشد.

بازاریابی باید از فروش و سود شما در هر مرحله حمایت کند، بنابراین صاحبان کسب و کار می توانند بین شاخص های مفید مشارکت بازاریابی در درآمد و معیارهای بیهوده که خوب به نظر می رسند، اما واقعاً چیز زیادی در مورد اثربخشی کمپین های شما نمی گویند، تمایز قائل شوند.

بنابراین، کدام معیارها صرفاً یک حواس پرتی هستند و در عوض چه چیزی را باید دنبال کنید؟

CPC(پرداخت به ازای هر کلیک) و نمایش تبلیغات

بسیاری از صاحبان کسب و کار و بازاریابان از کاهش جذابیت CPC کمپین های تبلیغاتی پولی خود ناراضی هستند. در واقع CPC با تقسیم هزینه کل یک تبلیغ معین بر تعداد کل کلیک‌هایی که آگهی دریافت می‌کند، کار می‌کند و در تئوری، باید معیار مفیدی برای تعیین بازگشت سرمایه برای کمپین‌های تبلیغاتی ارائه کند.

در عمل، رقابت پایین در CPC می‌تواند منجر به جذب ترافیک کمتری برای تبلیغات شما شود و به نوبه خود تأثیر منفی بر نرخ تبدیل شما بگذارد. این بدان معناست که اگرچه ممکن است CPC پایین باشد، اما هزینه تبلیغات در نهایت به دلیل عدم تبدیل به هدر می رود.

به طور مشابه، افزایش تعداد تبلیغات بدون در نظر گرفتن اینکه این برداشت ها از کجا می آیند می تواند گمراه کننده باشد. اگرچه بسیاری از افراد ممکن است آگهی شما را دیده باشند، اما اگر اکثریت قریب به اتفاق بینندگان از مخاطبان بالقوه شما نباشند، این یک اتلاف دیگر از هزینه های تبلیغاتی است.

در عوض، وقتی صحبت از تبلیغات پولی به میان می‌آید، در نظر گرفتن اینکه چگونه CPC به CPA شما تبدیل می‌شود، مفید است. درآمد مشتری جدید عامل رشد غالب برای کسب و کارهای آنلاین است، و این نیازمند تبلیغاتی است که کار خود را انجام دهند: تبدیل بینندگان به مشتری. در این مورد، تمرکز بر کیفیت ترافیک تبلیغات شما باید در اولویت باشد، حتی اگر این به معنای CPC بالا و نرخ کلیک کمتر باشد.

لایک و فالو در شبکه های اجتماعی

وقتی نوبت به اندازه‌گیری تاثیر ارگانیک می‌رسد، قابل درک است که بسیاری از کسب‌وکارها تصور می‌کنند تعداد لایک‌ها و فالوها نشان‌دهنده خوبی از پیشرفت استراتژی شبکه اجتماعی شما هستند.

اگر هدف استراتژی شبکه اجتماعی ارگانیک شما افزایش فروش باشد، آمار رسانه های اجتماعی مانند تعداد فالوورها، لایک ها و کامنت ها (اگرچه افزایش دهنده اعتماد به نفس هستند)، بیشتر از تعدادی از معیارهای ساده نیستند.

این در هر پلتفرم اجتماعی صادق است. به عنوان مثال، پست اینستاگرام شما ممکن است چندین هزار لایک به دست آورده باشد، اما اگر مشتریان و مخاطبان هدف شما در اینستاگرام نباشند، یا اگر این لایک ها به بینش عملی تبدیل نمی شوند که باعث رشد کسب و کار شما شود، این زمان و تلاش بهتر است در جای دیگری صرف شود. مانند بررسی نحوه تبدیل تبلیغات پولی و نحوه ادغام CPA با عملکرد اجتماعی ارگانیک شما.

ترافیک و بازدید از صفحه

ترافیک وب سایت و بازدیدهای صفحه مرتبط نمونه کاملی از معیارهایی هستند که بدون زمینه اضافی، چیز زیادی در مورد تلاش های بازاریابی شما به شما نمی گوید. روی کاغذ، هرچه ترافیک و بازدیدهای بیشتری از صفحه وب شما ایجاد کند، بهتر است. به هر حال، فروش، به خصوص فروش آنلاین، در نهایت یک بازی اعداد است.

فروش، به خصوص فروش آنلاین، در نهایت یک بازی اعداد است.

با این حال، نگاه دقیق تر نشان می دهد که ترافیک و بازدیدها به خودی خود یک شاخص قابل اعتماد برای موفقیت نیستند. در حالی که یک جریان سالم از ترافیک ممکن است عالی باشد، اگر این ترافیک به فروش تبدیل نشود، افزایش ترافیک سال به سال شما هیچ معنایی در نتیجه گیری شما ندارد.

حتی ممکن است این موضوع را فراتر ببریم و استدلال کنیم که افزایش ترافیک و بازدیدهایی که به درآمد تبدیل نمی‌شوند به طور کلی منفی است، زیرا جریان دائمی بازدیدکنندگانی که وب‌سایت شما را بدون خرید ترک می‌کنند در واقع فقط هزینه هاست شما را افزایش خواهند داد .

جریان دائمی بازدیدکنندگانی که وب‌سایت شما را بدون خرید ترک می‌کنند در واقع فقط هزینه هاست شما را افزایش خواهند داد .

اگر ترافیک و بازدیدها، داستان کامل را به شما نمی گویند، در عوض باید روی چه چیزی تمرکز کنید؟ یک نقطه شروع خوب این است که نه تنها تعداد افرادی که از سایت شما بازدید می کنند، بلکه کیفیت آن بازدیدکنندگان و رفتار آنها پس از رسیدن به سایت شما در نظر گرفته شود. برای مثال، نرخ پرش بالا، یک شاخص قوی برای بیان مشکلات گسترده‌ است و این بدان معنا است که بازدیدکنندگان نمی‌توانند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند که ممکن است ناشی از مشکلات فنی یا به طور کلی تجربه کاربری ضعیف باشد.

ردیابی رفتار بازدیدکنندگان در سایت شما بسیار مهم تر از تعداد بازدیدکنندگانی است که دریافت می کنید، زیرا نشان می دهد که در کجا نیاز به “بهتر شدن” دارید.

در پایان

توانایی تمایز بین معیارهایی که به درآمد کمک می کنند و معیارهایی که صرفا روی کاغذ زیبا به نظر می رسند، حیاتی است.شما به اطلاعاتی نیاز دارید که از رشد و فروش مستمر در کسب و کارتان حمایت کند، نه آنکه صرفا نمودارهای متعدد و فاقد اهمیت را جمع آوری نمایید.

Views: 13

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *