مدیریت

چگونه به سرعت یک کسب و کار رابفروشیم

صاحبان کسب و کار زمان آماده سازی، بازاریابی و فروش کسب و کار خود را دست کم می گیرند.
آیا تا به حال روزهایی را داشته اید که، صرف نظر از اینکه چقدر به کسب و کارتان علاقه دارید، احساس می کنید می خواهید آن را بفروشید – مثل همین حالا؟ فروش یک کسب و کار آسان نیست و چگونگی فروش سریع یک تجارت چالش بزرگ تری است.

اشتباه شماره یک صاحبان کسب و کار این است که معتقدند می توانند کسب و کار خود را به سرعت بفروشند. آنها زمان آماده سازی، بازاریابی و بستن یک فروش را دست کم می گیرند.

فروش یک کسب و کار چقدر طول می کشد؟

اگر فکر می کنید که فروش کسب و کار شما در عرض چند ماه انجام می شود و گرد و غبار را پاک می کنید، ممکن است لازم باشد انتظارات خود را تعدیل کنید. در حالت بهینه، حتی با یک کسب و کار به خوبی آماده شده، انتظار می رود روند فروش بین 6 تا 12 ماه از آماده سازی تا بسته شدن طول بکشد.

اگر کسب و کار شما در حال حاضر برای خریداران جذاب نیست، آماده خروج نیست، یا به اندازه کافی ارزشمند نیست که بخواهید آن را بفروشید (که برای حدود 80 درصد از کسب و کارها صادق است) جدول زمانی می تواند به چندین ماه ویا چندین سال افزایش یابد.

ناتان هیرش که Freeup.net را تاسیس و فروخت و اکنون Outsourceschool.com را اجرا می کند درباره تجربه فروش کسب و کارش می گوید: “قرار بود بررسی دقیق 90 روز طول بکشد، اما حتی با بودجه تمیز و اسناد فرآیند عالی بیش از 6 ماه طول کشید. تقصیر کسی نبود، اما وقتی وکلا را درگیر ماجرا کردید، کارها کند می‌شوند.”

درک چگونگی آماده شدن برای خروج بسیار مهم است. بدون استراتژی‌های مناسب که باید زودتر اجرا شوند، خطر طولانی‌تر کردن فرآیند فروش یا به خطر انداختن قیمت را دارید.

اگر در مورد روش صحیح مطمئن نیستید، نگران نباشید. این مقاله شما را در مورد زمان و روش مناسب برای برنامه ریزی خروج راهنمایی می کند.

تاکتیک های اثبات شده برای فروش سریع یک کسب وکار

قبل از برداشتن گام جسورانه برای فروش کسب و کارتان، داشتن یک برنامه سنجیده بسیار مهم است. این نه تنها یک انتقال آرام را تضمین می کند، بلکه به شما کمک می کند تا سود خود را به حداکثر برسانید.

در اینجا 5 مرحله برای فروش سریع یک تجارت آورده شده است:

مرحله 1: برنامه ریزی را از ابتدای کسب و کار خود (یا اکنون) شروع کنید
مرحله 2: عملیات تجاری خود را ساده کنید
مرحله 3: زمان ایده آل برای خروج خود را تعیین کنید
مرحله 4: اسناد حقوقی و مالی خود را سازماندهی کنید
مرحله 5: یک برنامه انتقال قوی ایجاد کنید


این مراحل، اگر با پشتکار دنبال شوند، زمانی که زمان فروش کسب و کار شما فرا می رسد، شما را در موقعیت مطلوبی قرار می دهند.

5 مرحله برای فروش سریع کسب و کار

مرحله 1: بهترین زمان برای برنامه ریزی برای خروج، زمانی بود که کسب و کار خود را شروع کردید، دومین زمان، اکنون است.

سفر به سمت آماده سازی و فروش کسب و کار شما با حداکثر ارزش، از لحظه ای شروع می شود که طرح کسب و کار خود را پیش نویس می کنید. کسب‌وکارهایی که برای فروش ساخته شده‌اند، استراتژی‌های رشد مختلفی را انتخاب می‌کنند و کسب‌وکار را به گونه‌ای راه‌اندازی می‌کنند که فرآیند فروش در آینده بسیار آسان‌تر شود.

ناتان هیرش بنیانگذار Ecombalance.com، accountsbalance.com، nathanhirsch.com و trioseo.com می گوید: “ما تمام مشاغل خود را طوری می سازیم که از روز اول قابل فروش باشند. حتی اگر نخواهیم آنها را بفروشیم. این به معنای اسناد مالی تمیز، تیم و فرآیندهای عالی، و ستون فقرات سئو است. “

مرحله 2: عملیات کسب و کار خود را بهبود بخشید
کسب و کاری که روان و موثر عمل می کند همیشه برای خریداران احتمالی جذاب است. سعی کنید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما کارآمد است و همه فرآیندها به خوبی مستند شده اند. تیم شما می تواند قیمت خروج شما را سه برابر کند، بنابراین تیمی داشته باشید که عملیات را اجرا می کند و یک مدیریت سطح دوم برای تکیه بر آن ایجاد نمایید.

ملیسا کوان، کارآفرین خارج شده و بنیانگذار فعلی ewebinar.com، profitled.fm، و melissakwan.com می گوید: “سه موردی که ما هرگز برای استارتاپ‌های خود در آن صرفه جویی نکرده‌ایم: وکیل، حسابدار، و نرم‌افزار بنیادی. هنگام فروش شرکت خود، باید بتوانید به سرعت حرکت کنید. این سه چیز ستون فقرات عملیات شما هستند. “

مرحله 3: زمان مناسب برای خروج را انتخاب کنید
تعیین زمان خروج از کسب و کار میلیون دلاری شما یک هنر است و به طور قابل توجهی بر نتیجه فروش تأثیر می گذارد. در حالت ایده آل، شما باید زمانی بفروشید که کسب و کار شما پر رونق است و شرایط بازار مساعد است. از فروش در زمان رکود بازار یا زمانی که عملکرد کسب و کار شما پایین است، اجتناب کنید.

با 2400 کسب و کار برای فروش در هر روز، ما در حال حاضر در بازار، تابع خریدار هستیم که احتمالاً حداقل یک دهه دیگر ادامه خواهد داشت. تعداد کسب و کار برای فروش بیشتر از خریدارانی است که به دنبال خرید کسب و کار هستند. پس شما به عنوان فروشنده باید یک تجارت غیرقابل مقاومت برای خریدارها ایجاد کنید.

منتظر نمانید تا زمانی که سوخته شوید یا بازار دچار رکود شود. از روندهای صنعت مطلع شوید و برای تعیین بهترین زمان برای فروش از مشاوره حرفه ای بهره بگیرید. با برنامه ریزی از قبل، کسب و کار خود را با شرایطی که خودتان تمایل دارید، می فروشید.

گئورگی تودوروف مالک کسب و کار خارج شده و مدیر عامل فعلی Create & Grow گواهی می دهد که خروج سریع زمانی امکان پذیر است که آماده باشید و بازار عالی باشد: “من کسب و کار آنلاین خود را در عرض یک ماه فروختم. اما این به این دلیل است که من تمام جزئیات را از قبل آماده کرده بودم. همچنین، من فعالانه به دنبال خریدار بالقوه بودم.”

مرحله 4: اسناد حقوقی، مالی و عملیاتی خود را آماده کنید
داشتن کلیه اسناد حقوقی، مالی و عملیاتی سازماندهی شده و در دسترس بودن آنها، باعث ایجاد اعتماد در خریداران بالقوه می شود و پس از شروع فرآیند فروش، استرس زندگی شما را کاهش می دهد. مرتب بودن مدارک نیز ارزش کسب و کار شما را افزایش می دهد.

لئونا واتسون، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Cheeky Food Events: “فکر می‌کنم هوشمندانه‌ترین کاری که انجام دادم، پیاده‌سازی یک سیستم پاداش برای مستندسازی فرآیندها بود و آن را به یک رقابت بین کارکنان، با اهدای جوایز تصادفی تبدیل کردم. هر هفته به مدت 6 ماه یک فرآیند جدید در تمام زمینه ها (فروش، عملیات، مالی، فناوری) ثبت می شد. تیم مسئول ایجاد، پیاده سازی و به روز رسانی بود. وقتی سال ها بعد برای فروش رفتم، اسناد عملیاتی همه آماده بود. این باعث شد که ما حرفه ای، سازماندهی شده و از همه بهتر به نظر برسیم.”

مرحله 5: یک برنامه برای انتقال ایجاد کنید
یک برنامه انتقال جامع که از قبل تهیه شده است، کسب و کار شما را برای خریداران بالقوه جذاب می کند. این نشان دهنده تعهد شما به اطمینان از تغییر یکپارچه مالکیت است.

یک طرح دقیق تهیه کنید که نشان دهد مالک جدید چگونه کنترل کسب و کار را به عهده می گیرد.

چالش استراتژی خروج شما

مراحل ارائه شده در این مقاله را در نظر بگیرید و شروع به ایجاد استراتژی خروج خود کنید.
آمادگی خروج از کسب و کار خود را در نظر بگیرید.
برای دریافت بازخورد ارزشمند، طرح خود را با مربیان و صاحبان مشاغل مورد اعتماد به اشتراک بگذارید.
بنابراین، وقتی دوباره احساس می‌کنید که می‌خواهید کسب و کارتان را بفروشید، برای آن آماده باشید.

اکنون کسب و کار خود را آماده کنید تا بعداً آن را با حداکثر ارزش بفروشید.

Views: 10

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *