نوآوری

چگونه هوش مصنوعی مهارت‌هایی را که شرکت‌ها از فریلنسرها نیاز دارند تغییر می‌دهد

پذیرش و استفاده از فناوری‌های جدید در حال تغییر مهارت‌هایی است که کارفرمایان می‌خواهند فریلنسرها ارائه دهند.

امروزه هوش مصنوعی با تخصص، مهارت‌ها و خدمات مرتبط است و مدیران شرکت‌ها می‌خواهند از آن‌ برای سازمان‌های خود استفاده کنند.

این روند رو به رشدی است که توجه شرکت های کاریابی، استخدام‌کنندگان و شرکت‌هایی را که به ارتباط کارفرمایان با فریلنسرها کمک می‌کنند، جلب کرده است.

ظهور نقش های جدید

استفان گریت، یکی از بنیانگذاران BeamJobs می گوید: “ما متوجه افزایش نقش‌هایی شده‌ایم که یک دهه پیش وجود نداشتند، و دلیل آن نیز ادغام هوش مصنوعی در فرآیندهای تجاری روزمره است.”

او ادامه می دهد:”به عنوان مثال، تقاضای رو به رشدی برای فریلنسرهایی وجود دارد که بتوانند طراحان تعامل انسان با هوش مصنوعی باشند. این نقش‌ها مستلزم درک عمیق از فناوری و رفتار انسانی است که نشان‌دهنده تغییر به سمت رویکرد بین‌رشته‌ای‌تر برای حل مسئله است.”

پرتقاضاترین مهارت ها


Upwork شاهد افزایش 70 درصدی رشد سالانه در سه ماهه چهارم سال 2023 برای تقاضای ده مهارت مرتبط با هوش مصنوعی از سوی کارفرمایان بود. این مهارت‌ها شامل یادگیری ماشینی و مصورسازی داده، استخراج داده و مهندسی داده است.

یکی از مهارت‌ها، مدل‌سازی هوش مصنوعی مولد، که محتوا را بر اساس الگوها و گرایش‌های جدید ایجاد می‌کند،است که در سال 2022 در پلتفرم Upwork به صورت فریلنسری وجود نداشت، حتی اگر شرکت ها درخواست‌هایی برای آن تخصص داشتند. طبق گفته این شرکت، این دسته جدید سال گذشته ایجاد شد و در سال 2023 به سریع ترین مهارت در رده علم داده و تجزیه و تحلیل تبدیل شد.

خودکار کردن وظایف روزانه

مهارت‌های هوش مصنوعی (علم داده‌ها و یادگیری ماشین) بسیار مورد توجه هستند، زیرا هوش مصنوعی می‌تواند کارهای روزانه را خودکار کند، مجموعه‌های داده بزرگ را تجزیه و تحلیل کند و بینش‌های پیش‌بینی‌کننده ارائه دهد. این بدان معناست که فریلنسرهای دارای این مهارت می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا تصمیمات تجاری آگاهانه بگیرند و فرآیندهای تجاری خاص را خودکار کنند.

امروزه، بسیاری از مدیران از فریلنسرها انتظار دارند که هوش مصنوعی را در جریان کاری خود بگنجانند. در نتیجه، مهارت هایی که زمانی بسیار مورد توجه قرار می گرفتند، به الزامات اساسی تبدیل شده اند. این تغییر تمرکز در شرکت ها باعث افزایش سه چیز شده است: تفسیر، حل مسئله و سرعت انجام کار.

Views: 26

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *