بازاریابی

چگونه یک استراتژی ارتباطات فروش موفق را پیاده سازی کنیم

کسب و کارها یک هدف اصلی دارند: فروش. سازمان‌ها در تلاش برای یافتن راه‌های جدید و موفقیت‌آمیز برای افزایش فروش خود، بیش از هر زمان دیگری، زمان و پول را برای بازاریابی، توسعه محصول، و دیجیتالی کردن هزینه می‌کنند.

اما در تلاش برای یافتن راه‌های جدید برای تضمین فروش، کسب‌وکارها گاهی ارزش ساده‌ترین و مؤثرترین استراتژی را نادیده می‌گیرند: ارتباطات فروش.

در حالی که بازاریابی، توسعه و فروش جایگاه خود را دارند، داشتن یک استراتژی ارتباط فروش موفق اغلب چیزی است که فروش را برای اکثر سازمان ها تضمین می کند. شرکت های مختلف بسته به تیم فروش خود از تکنیک های فروش متفاوتی نیز استفاده می کنند. دنیای فروش گسترده و متنوع است. اما تکنیک هرچه که باشد، ارتباط در قلب یک استراتژی فروش موفق باقی می ماند.

ارتباطات در تجارت

ارتباط موثر برای هر کسب و کاری بسیار مهم است. چه ارتباط با مشتریان بالقوه باشد و چه در درون خود کسب و کار، ارتباط کلامی و غیرکلامی می تواند بین بستن یک معامله و از دست دادن فرصت تفاوت ایجاد کند.

اهمیت ارتباطات از سوی کسب‌وکارها غافل نمانده است، و کسانی که استراتژی ارتباطی فروش موفقی دارند، اغلب آنهایی هستند که یک آهنگ فروش کاملاً تعریف شده را اجرا می‌کنند.

آهنگ فروش

آهنگ فروش مجموعه ای از فعالیت های فروش است که یک کسب و کار برای تضمین فروش با مشتری بالقوه استفاده می کند. این شامل هر نوع تعاملی است که فروشنده با مشتری بالقوه دارد، از جمله ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و تعاملات انجام شده در رسانه‌های اجتماعی.

آهنگ فروش مجموعه ای از فعالیت های فروش است که یک کسب و کار برای تضمین فروش با مشتری بالقوه استفاده می کند.

در هر مرحله از آهنگ، ارتباط قوی و موثر، حیاتی است. مراحل کلیدی برای ایجاد یک سرعت فروش موفق عبارتند از:

  • مشخصات و تحقیق

سرعت فروش اغلب با مرحله پروفایل شروع می شود. کسب‌وکار نمایه مشتری ایده‌آل خود، شخصیت مشتری احتمالی و پلتفرم‌هایی که بیشتر در آن فعال هستند را شناسایی می‌کند. این به تعیین بهترین راه برای دستیابی به مشتری بالقوه و نحوه تنظیم آهنگ فروش با مشتری کمک می کند.

ابزارها و افزونه‌های مختلفی در حال حاضر برای کسب‌وکارها در دسترس است تا بتوانند به سرعت، جزئیات تماس مستقیم را برای مشتریان بالقوه شناسایی کنند تا در زمان و منابع برای تحقیق بر روی مشتری بالقوه صرفه‌جویی کنند. همچنین می‌توان داده‌ها را در پایگاه داده یک شرکت ذخیره کرد تا فرآیند را سرعت بخشد.

مهم است که قبل از برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه، مشخصات آنها را تعیین کنید. این کار برای شناسایی روش های ارتباطی، مفید است. یک ابزار یا افزونه می تواند به سرعت بخشیدن به این روند کمک کند.

  • نحوه ارتباط

یک آهنگ فروش موثر تا حد امکان از روش های مختلف ارتباطی استفاده می کند. این روش ها می تواند شامل پیام های متنی، ایمیل ها (که اغلب شخصی سازی شده اند)، تماس های تلفنی و پست های صوتی باشد.

آهنگ های فروش اغلب شامل تعامل با رسانه های اجتماعی نیز می شود. در این روش می‌توان پیام‌هایی به مشتریان احتمالی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارسال کنید و یا یک پست با برچسب‌گذاری مشتری بالقوه روی آن را به اشتراک‌ بگذارید. یک آهنگ فروش خوب، حالت ارتباطی را ایجاد می کند که بیشتر مورد استفاده مشتریان بالقوه است و آنها را از طریق رسانه ها هدف قرار می دهد.

یک آهنگ فروش موثر تا حد امکان از روش های مختلف ارتباطی استفاده می کند.

  • فرکانس و زمان

آهنگ فروش فقط بدین معنا نیست که چه کسی و چگونه باید هدف قرار گیرد. بلکه زمان و اینکه هر چند وقت یکبار با مشتریان بالقوه تعامل داشتن را درنظر می گیرد. اگر فروشنده به اندازه کافی پیگیری نکند (به طور متوسط حداقل هفت بار با یک مشتری بالقوه تماس گرفته شود تا بتواند با محتوای فروش درگیر شود) آهنگ فروش ممکن است شکست بخورد.

آهنگ فروش برای جلب توجه مشتری طراحی شده است. بنابراین، یک کسب و کار باید پنجره زمانی ایده آل برای ارتباط با مشتری بالقوه را شناسایی و مشخص کند. این امر مستلزم آزمون و خطا است و فروشنده باید نقاط تماس و کانال هایی را که از طریق آنها بیشترین تعامل را با مشتریان بالقوه دریافت می کند مرتب نظارت نماید و آهنگ آنها را بر همین اساس برای بهینه سازی نتایج خود تنظیم کند.

  • مدت زمان

زمان بندی هنگام اجرای یک آهنگ فروش بسیار مهم است. مدت زمان ایده آل یک آهنگ فروش بین دو تا چهار هفته بین اولین و آخرین نقطه تماس است. مشتریان بالقوه‌ای که هیچ ارتباطی با نقاط تماس نشان نمی‌دهند (به عنوان مثال، کسانی که ایمیل‌ها را باز نمی‌کنند یا به تماس‌ها یا پیام‌های صوتی پاسخ نمی‌دهند) معمولاً پس از دو هفته از لیست مرتب حذف می‌شوند، در حالی که کسانی که نشانه‌هایی از مشارکت کم تا متوسط را نشان می‌دهند (مانند باز کردن پست ها در رسانه‌های اجتماعی یا خواندن ایمیل‌ها) به مدت چهار هفته یا تا زمانی که به یک نقطه تماس پاسخ دهند، فعال می‌شوند.

هنگام دنبال کردن یک آهنگ فروش، زمان بسیار مهم است. مدت زمان بین تماس و نرخ پاسخ برای شناسایی اینکه چه کسی دیگر هدف قرار نمی گیرد و چه کسی باید هدف گذاری برایش ادامه یابد، ضروری است.

بستن یک فروش با آهنگ

در دنیای تجارت امروز، تیم های فروش باید تکامل یابند. پیاده سازی آهنگ فروش یک راه موثر برای کسب و کارهاست تا با آن پیشرفت تیم های فروش خود را مشاهده کنند و تعامل با مشتری و در نتیجه فروش را افزایش دهند.

آهنگ فروش باعث ایجاد ارتباط بین مشتریان بالقوه و فروشندگان می شود. این به یک کسب و کار اجازه می دهد تا رابطه ای با مشتریان بالقوه ایجاد کند و به خریداران یک تجربه شخصی سازی شده ارائه دهد. ایجاد نقاط تماس با مشتریان بالقوه و باز کردن کانال های ارتباطی می تواند تفاوت بین فروش رها شده و فروش برنامه ریزی شده باشد.

استراتژی فروش موفق

استفاده از آهنگ فروش، ساختاری را برای فرآیند فروش به ارمغان می‌آورد و تعامل مشتری را بهینه می‌کند، اما آهنگ فروش فقط به اندازه فروشندگانش قوی خواهد بود.

ارتباط موثر کلید به دست آوردن و حفظ روابط با مشتریان بالقوه است. آهنگ فروش باعث ایجاد و افزایش نقاط تماس می‌شود، اما این به تجارت شما بستگی دارد که از این فرصت‌های ارتباطی برای برنامه ریزی فروش حداکثری، بهره ببرد.

Views: 14

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *