مدیریت

چگونه بدون اختراع مجدد چرخ، کسب و کار خود را نوآور کنید

دنیای امروز به شدت به فناوری وابسته است و این مسئولیت را بر دوش رهبران و مدیران کسب و کار و صنعت می‌گذارد تا استراتژی‌هایی را اجرا کنند که تضمین کند همیشه جلوتر از منحنی هستند و از ترن هوایی نوآوری خارج نمی‌شوند.

همانطور که اغلب کلمه نوآوری را می شنویم، اما این هنری نیست که به راحتی به آن مسلط شوید، به خصوص در دنیایی که فناوری با سرعتی سرسام آور در حال پیشرفت است. شرکت‌های فناوری در سرتاسر جهان دائماً به دنبال آن مزیتی هستند که آنها را در خدمت به مشتریان خود کمی بهتر کند، و این اغلب منجر به نوآوری‌های واقعاً غیرضروری یا نوآوری‌های نابه‌هنگامی شده است که به نتیجه نرسیده‌اند. در اینجا سه نکته برای کمک به شرکت های فناوری برای نوآوری سودآور آورده شده است.

زمان بندی همه چیز است


در حالی که ضروری است تا سعی کنیم همیشه در راه حل های جدید پیشگام باشیم، اما چیزی به نام زمان اشتباه برای نوآوری نیز وجود دارد.

فرض کنید شما راهی برای افزایش کارایی خدمات خود کشف کرده اید، به گونه ای که هیچ کس در صنعت شما هنوز آن را اجرا نکرده است. قبل از اینکه این ایده جدید را آشکار کنید، این سوال را از خود بپرسید: آیا اکنون زمان مناسبی برای این کار است؟ آیا بازار برای انجام این روش جدید آماده است؟

گاهی اوقات، پاسخ منفی است، و اگر این را ندانید، ممکن است در نهایت زمان و منابع گرانبهای شرکت را بیهوده صرف کنید.

گاهی اوقات وقتی یک ایده خوب با شکست مواجه می شود، به این دلیل است که درک عمومی و نیازهای مشتری هنوز فراگیر نشده است.

البته برعکس آن نیز صادق است. آنقدر روی ایده ای ننشینید که کهنه شود یا رقبا آن را قبل از شما وارد بازار کنند. به عنوان یک رهبر، وظیفه شما این است که با تیم خود همکاری کنید تا در بهترین زمان ممکن وارد بازار شوید، نه یک لحظه دیر و نه یک لحظه زود. اگر ایده انقلابی دارید اما مطمئن نیستید که آیا بازار برای پذیرش آن آمادگی دارد، استراتژی‌هایی را در بازاریابی و ارتباطات خود بگنجانید تا مخاطبان خود را نسبت به ایده حساس کنید و آنها را برای آنچه در راه است آماده نمایید.

از صفر شروع نکنید


هنوز مواردی وجود دارد که در آن، افراد ایده هایی که تا قبل از آن اصلا دیده نشده را ارائه می دهند که به یک داستان موفقیت بزرگ منفجر می شود. اما این موارد نادر است.

امروزه، نوآوری بیشتر به عنوان تکرار موثرتر نسخه ای از قبل ایجاد شده و پذیرفته شده از یک محصول، خدمات یا فرآیند است.

برای اینکه بتوانید تیم خود را به سمت یافتن جرقه الهام بخش و پر کردن یک شکاف در بازار هدایت کنید، باید یاد بگیرید که سؤالات درست بپرسید. چه جایگزین هایی برای ارائه محصول یا خدمات ما وجود دارد؟ آنها چقدر خوب عمل می کنند؟ مشتریان آنها چقدر راضی هستند؟ چه نوع شکایاتی با این پیشنهادات مرتبط است؟ آیا این فرصتی را برای سازمان من فراهم می کند تا آنها را بهبود بخشد؟

فرهنگ “آینده نگر” را در اولویت قرار دهید


زمانی که تیمی را در صنعتی هدایت می‌کنید که با تکامل سریع و مداوم رشد می‌کند، ایجاد تیمی برای نوآوری منطقی است. به عنوان یک رهبر، لازم نیست همه چیز را بدانید. احتمالاً تیمی از افراد با تخصص و تجربه های متفاوتی که نیاز دارید را در اختیار دارید. کار شما عمدتاً سازماندهی، ایجاد انگیزه و نظارت است. شما آدم عملیاتی نیستید بلکه شما رویاپرداز آن تیم یا سازمان هستید. این مسئولیت شماست که با یک چشم انداز قانع کننده ارتباط برقرار کنید و مسیری را که سازمان شما می تواند برای پیشی گرفتن از مجموعه طی کند ترسیم کنید.

از تمام دانش صنعت خود برای نظارت بر روندها و فناوری های نوظهور استفاده کنید تا بتوانید یکی از “اولین پذیرندگان” باشید.

با این حال، نه تنها باید بتوانید به سرعت خود را با تغییرات وفق دهید، بلکه باید در نحوه پیش‌بینی تغییرات صنعت، رویکردی فعال‌تری داشته باشید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کل تیم شما دارای یک طرز فکر است.

فرهنگ آینده نگر اغلب تفاوت بین حرکت رو به جلو و سقوط است.

نوآوری از ابتدا واقعا دشوار و اغلب غیر ضروری است. اگر در مورد اینکه چگونه شرکت خود را از طریق نوآوری به سمت آینده هدایت کنید، دچار مشکل هستید، این استراتژی ها به شما کمک خواهند کرد:

یک تیم متفکر آینده نگر بسازید و به آنها انگیزه دهید تا مهارت های خود را افزایش دهند و انگشتان خود را روی نبض بازار نگه دارند. به این ترتیب، زمانی که فرصتی پیش می‌آید، دانش و مهارت‌های لازم برای آزمایش مجدد آن و ارائه بهترین پیشنهاد ممکن در بهترین زمان ممکن را خواهید داشت.

Views: 11

اشتراک‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *